Logistyka transportu

49 Views Comment Off
Logistyka transportu
1 vote, 10.00 avg. rating (90% score)

Logistyka transportu (8)Może trochę definicji, czyli czym jest logistyka transportu?
Logistyka transportu to nic innego niż planowanie i optymalizacja przemieszczania ładunków. Kluczowym elementem tej logistyki jest spedycja (inaczej działalność gospodarcza polegająca na organizowaniu przewozu ładunków na zlecenie osoby prawnej lub fizycznej) lub baza magazynowa.
Rolą takiej logistyki jest dostarczenie określonego towaru, w określone miejsce, w określonym czasie.

Logistyka transportu ma obecnie ogromnie znaczenie. Jedna czwarta kosztów w logistyce powiązana jest z transportem. Takowa logistyka ma za zadanie wybrać rodzaj transportu. Natomiast przy transporcie bierze się pod uwagę czas przewozu, elastyczność, niezawodność dostawy, kontrolę i monitorowanie przesyłek, ale też stawki przewozowe.

Dzięki sprawnym zarządzaniem transportu, zarówno ze strony zaopatrzenia i dystrybucji, jest to jedne z podstawowych zadań operatorów logistycznych. Logistyka transportu powinna być zorganizowana w sposób, który umożliwi firmom maksymalnie zwiększyć produkcję i sprzedaż, przy najniższych kosztach transportu.

Podobne wpisy o transporcie i motoryzacji:

Frazy: busy do danii szamotuły, osb stopfire, kreda sisa, Drepo zadaszenia tarasów, Fotoprzekaźnik Sick, Wiedzopedia, turnabol, rodogosz ogrody, Porównanie 2016 technorattan kontra polipropylen, vetrex-v90-alphaline, Szamba Betonowe Lesko

Related Articles

Ankieta:

Czy w twoim mieście znajduje się wypożyczalnia samochodów dostawczych?

View Results

Loading ... Loading ...
Komentarze
Menu:
Archiwa
Kategorie